logo

hofitech@hofitech.com+421-905-140-109

 

Spencer-AI v diagnostike rakoviny pľúc

Včasná a rýchla diagnostika rakoviny pľúc alebo pankreasu zvyšuje dĺžku života pacientov. Využitie umelej inteligencie ako diagnostického nástroja pri spektrálnej analýze umožňuje rádovo rýchlejšiu analýzu v porovnaní s bežnými diagnostickými metódami. S každým zberom údajov sa neurónové siete zlepšujú, vďaka čomu je analýza presnejšia a spoľahlivejšia. Veľkou výhodou metódy je využitie celého spektra moču alebo dychu. Na rozdiel od toho konkurenčné metódy analyzujú iba jednotlivé spektrá VOC molekúl.


Projekt ,,Výskum spektroskopických metód na včasnú, neinvazívnu real-time identifikáciu vybraných ochorení z kondenzátu plynov uvoľňovaných pľúcami a kožou” je spolufinancovaný Európskou úniou.

Cieľ projektu: Cieľom projektu je dosiahnuť významnú zmenu doteraz používaných štandardných diagnostických postupov u pacientov s nádorovými ochoreniami v SR tak, aby bola umožnená rýchla a presná diferenciačná diagnostika s jasným rozdelením prekarcinóznych a karcinóznych stavov prostredníctvom navrhnutia relevantných rozdielov v spektrách vydychovaného vzduchu pľúcami, resp. kožou a následne vytvorenie nových diagnostických algoritmov vhodných pre rýchly a lacný skríning podozrivých pacientov.

Nenávratný finančný príspevok: Prijímateľ: Partneri prijímateľa:
1 345 250,20 EUR Univerzita Komenského v Bratislave HOFITECH s.r.o.
    Novo s.r.o.

Informácie o operačnom programe Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 nájdete na www.opii.gov.sk.Bethlen Gábor Alap

© Všetky práva vyhradené - www.hofitech.sk

Webdesign

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM